Befasi, humb Manchester City nga Newcastle

Trajneri I Newcastle, Rafael Benitez i ka bërë favor ish-skuadrës së tij, Liverpoolit duke e mposhtur sot Manchester Cityn në “St James’ Park”, rivalin direkt të Liverpoolit për titull.

Newcastle Unitedi arriti të përmbysë rezultatin për të arkëtuar pikët e plota si vendas kundër skuadrës së Pep Guardiolës me rezultat prej 2 me 1, transmeton Koha.net.

City e nisi për mrekulli ndeshjen duke kaluar në epërsi qysh në minutën e parë përmes Sergio Agueros.

Megjithatë vendasit nuk u dorëzuan, dhe në pjesën e dytë vendasit shënuan dy herë.

Rondon së pari barazoi shifrat në minutën e 66.

Kurse epërsinë Newcastle Unitedit ia dha Ritchie në minutën e 80 duke shënuar nga penaltia.

Manchester City tani në vendin e dytë mbetet në kuotën e 56 pikëve, katër më pak se lideri Liverpooli që nesër e pret në shtëpi Leicesterin. Kurse Newcastle Unitedi në vendin e 14 ka 24 pikë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë