Disa gjykata gjermane evakuohen shkaku i kërcënimeve me bomba

Tri gjykata gjermane në qytetet Kiel, Erfurt dhe Magdeburg janë evakuuar pasi kanë marrë kërcënime me bombë, raporton Hannoversche Allgemeine Zeitung.

Gazeta gjermane shkruan se gjykatat në Magdeburg dhe Erfurt janë evakuuar shkaku i kërcënimeve për shpërthime bombash, që i kanë marrë përmes emailit.

Një kërcënim të tillë e ka marrë edhe gjykata e Kielit, duke shtuar se policia është duke kontrolluar ndërtesën me qenë nuhatës.

Policia në Hesse ka thënë se ka bërë evakuimin e personelit të gjykatës në Wiesbaden pasi është gjetur një pako e dyshimtë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë