Doris Pack: Turp pёr BE-nё pёr mos heqjen e vizave, vendimi i Qeverisë për taksat mё se i drejtё

Ish eurodeputetja Doris Pack, ka përkrahur vendimin e Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës nga ana e Qeverisë së Kosovës për mallrat nga Serbia dhe Bosna e Hecegovina, si dhe ka kritikuar ashpër Bashkimin Evropian lidhur me mos liberalizimin e vizave për Kosovën, njofton Kabllogrami.

Duke komentuar vendimin e Qeverisё sё Kosovёs lidhur me vendosjen e taksёs ndaj importeve qё vijnё nga Serbia dhe Bosne Hercegovina, ajo tha se “ky është mjet i vetëm për të iu kundërpërgjigjur mungesës së miqësisë me fqinjtë”.

Pack ka kritikuar ashpër edhe Bashkimin Evropian lidhur me mos heqjen e vizave për Kosovën.

“Po,është e turpshme që ne ende e shtyejmë heqjen e vizave për Kosovën! Ata po ndihen të lënë anash”, ka shkruar ish eurodeputetja gjermane Doris Pack në twitter-in e saj.

Gjithashtu, ajo ёshtё shprehur kategorikisht kundër ndarjes së Kosovës. /©kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë