Grabitje e armatosur në një super-market në Prishtinë

Është kryer një grabitje e armatosur para pak çastesh në një supermarket, që ndodhet në kryeqytet, në rrugën Isa Kastrati. Thuhet se ishin pesë persona në kryerjen e grabitjes.

Burimet thonë se nuk ka të lënduar me këtë rast.

Aktualisht policia ka dalë në vendngjarje me njësitet relevante, të cilat po kryejnë hetimin.

KosovaPress raporton se grabitësit e armatosur janë larguar në këmbë nga marketi në drejtim të lagjes “Tokbahçe”. Ky rast ka shkaktuar panik te qytetarët që ishin në market në këtë moment, dhe sipas KP-së ka pasur edhe të alivanosur. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë