Haradinaj bën të ditur se Trump ia uroi Vitin e Ri

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka njoftuar përmes faqes së tij zyrtare në rrjetin social Facebook, se ka pranuar mesazh urimi me rastin e Vitit të Ri nga Presidenti amerikan Donald Trump.

Kështu ka njoftuar Haradinaj përmes Facebook-ut.

“Nder për mua dhe Anitën të pranojmë urim për festat e fundvitit nga Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, Zonjës së Parë Melanie dhe të birit Barron. Në frymën e miqësisë së përhershme, Kosova aspiron ndërtimin e ardhmërisë së saj mbi themelet dhe vlerat, që përfaqësojnë shteti dhe kombi i madh amerikan. Bekuar qofshin dy popujt tanë”, shkruan Haradinaj në Facebok. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë