Kombëtarja shqiptare në Islandë, me synim për një rinisje të suksesshme

Me përzgjedhësin e ri, Edy Reja synohet një start i mbarë. Kombëtarja stërvitjet i ka nisur në qytetin e Durrësit, ka vazhduar për disa ditë tjera në Frankfurt të Gjermanisë dhe të enjten kanë vazhduar në Reykjavikun e largët, kryeqytetin e Islandës nikoqire ndaj së cilës të shtunën do të luajnë për kualifikimet e Euro 2020, shkruan Kabllogrami.

Kombëtarja e Shqipërisë në futboll të enjten (dje) është vendosur në kryeqendrën e Islandës – Reykjavik, me synimin e shpresën për një rinisje më të mbarë.

Të premten Kombëtarja do të ketë edhe një seancë tjetër stërvitore, ndërsa të shtunën prej orës 15:00 takohet me Islandën, në kualifikimet për “Euro 2020”.

Me Rejën, trajnerin me përvojë, synohet që Shqipëria të kthehet në rrugën e sukseseve. Është vlerësuar se prej saj është larguar goxha shumë me ish-përzgjedhësin Christian Pannuci, që është shkarkuar pas ndeshjeve të marsit.

Në mars, në ndeshjet e para të eliminatoreve aktuale, Shqipëria pësoi 2:0 në shtëpi nga Turqia e më pas fitoi 3:0 ndaj Andorrës. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë