Ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiq: Herdokur konflikti i ngrirë me Kosovën do të zgjidhet

Rreth arritjes së marrëveshjes Kosovë-Serbi ish-presidenti i Serbisë, Boris Tadiç ka thënë se herdokur konflikti i ngrirë me Kosovën do të zgjidhet.

Ndërkohë sa i përket marrëveshjes finale, Tadiq ka përsëritur retorikën e tij bajate se nëse zgjidhet në atë mënyrë që njëra palë të fitojë gjithçka dhe nëse tjetra humb gjithçka, një gjë e tillë sipas tij do të sillte një konflikt të ri në mes dy shteteve. Këto komente Tadiç i ka bërë në televizionin serb ‘happy tv’, transmeton Kabllogrami.

Ku i lë fashisti Tadiq “i fshehur nën maskën e demokratit” gjitha ato shkatërrime të ekonomisë, kulturës, jetës së njerëzve dhe viktimave të gjenocidit serb në Kosovë, që prej marrjes me dhunë të statusit politik të Kosovës në vitin 1989, si dhe 100 vjet tjera nën robërinë e rëndë serbe, shkruan Kabllogrami. Ato s’qenkan humbje këto?! /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë