Shfletimi i Kategorisë

Muzikë

Korcert i arrirë, emocionohet Lahaj

Mbrëmë në Prishtinë, në sheshin “Skënderbeu” u mbajt koncerti “Ramë Lahaj dhe miqtë”, nën organizimin e tenorit shqiptar me përmasa botërore, koncert i cili sipas kritikës, rezultoi si koncert goxha i arrirë, bën të ditur Kabllogrami.…

Gjithë fituesit e “Brit Awards”, përfshirë Dua Lipën

Këngëtarja kosovare, Dua Lipa, ka fituar çmimin për Këngën më të mirë të vitit në ceremoninë e sivjetme të “Brit Awards”, në bashkëpunim me Calvin Harris, me këngën “One Kiss”, transmeton Kabllogrami. Ky çmim vjen pak kohë pasi ajo hyri…