Jep dorëheqjen kryeministri belg, Charles Michel

Bruksel: Kryeministri belg, Charles Michel dha sot dorëheqjen në Dhomën e Deputetëve, për shkak që kërkesa e tij për të qëndruar pas dorëheqjes së ministrave nacionalistë flamandë nuk u mor në konsideratë, transmeton Kabllogrami.

‘’Nisur nga situata marr vendimin për të dhënë dorëheqjen dhe synimi im është t’i drejtohem menjëherë mbretit’’, njoftoi ai pas një debati në Dhomën e Deputetëve dhe nën kërcënimin e një mocioni mosbesimi të kërkuar nga e majta. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë