Kryeministri mesazh komandantit të FSK-së: Kryeje punën tënde, nëse nuk mundesh ka djem të ri

Kryeministri Ramush Haradinaj, ka komentuar komunikimin e komandantit të FSK-së, Rrahman Rama me presidentin Hashim Thaçi se ekziston mundësia që SHBA-ja të mos dhurojë 12 milionë euro mjete për FSK-në. Ka thënë se Rama duhet të dijë se është komandant dhe nuk i bën mirë që del shpesh në media.

“Për Ramën, e respektoj, por ai duhet të dijë se është komandant i ushtrisë. Sa më pak që bëhet subjekt i mediave është më mirë. Nëse ai mendon se është zor ta mbajë ushtrinë, ka djem e vajza të reja që mund ta bëjnë këtë”, ka thënë mes tjerash Haradinaj.

“S’ka nevojë të dalë kaq shumë në media. Ka zëdhënës ministria e tij, ka zëdhënës ushtria e tij. Komandanti le të punojë. Kemi komunikim konfidencial. Anulohen vizita e shpeshtohen. Janë procese të jetës. Po e kuptoj pse po bëhen kaq zhurmë. Po i siguroj të gjithë këta që mendojnë se ruhet miqësia duke vepruar kështu, po e dëmtojnë miqësinë. Nuk u patëm mërzitur fare kur deshëm ta rrëzojmë Specialen edhe kur Amerika na thoshte mos, s’mërziteshim fare. Tash logjika se duhet të rritet presioni mbi qeverinë e vet për taksën me alarmin dhe ekzagjerimet që po bëjnë do t’ju kthehet keq të gjithëve të involvuar. Ushtroj profesionet e mija në bazë të Kushtetutës. Kjo është detyra ime”, ka thënë Haradinaj. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë