Kush janë 8 çerekfinalistët e “Champions League”?

Ka përfunduar faza e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve dhe janë mësuar tetë ekipet çerekfinaliste në edicionin e sivjetmë.

Si rrallëherë në këtë fazë janë katër ekipe angleze, që do të thotë se asnjë ekip anglez nuk është eliminuar deri më tani në Ligën e Kampionëve. Pra, perfomancë mbresëlënëse e ekipeve angleze deri më tani. Nga Anglia janë kualifikuar: Manchester City, Liverpool, Tottenham e Manchester United.

Derisa 4 ekipet tjera të kualifikuara janë:

Barcelona (Spanjë), Juventus (Itali), Porto (Portugali) e Ajax (Holandë) që kompletojnë katër çerek finalistët tjerë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë