Si do të jetë moti sot në Shqipëri

Gadishulli i Ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore me origjinë nga klima Kontinentale të cilat sollën rënie të temperaturave në Shqipëri.

Moti sot në Shqipëri do të jetë me diell e kthjellime të theksuara si dhe vranësira të pakta deri mesatare në zonat malore.

Era do të jetë me drejtim Verilindje (NE) me shpejtësi 10-15 m/sek në bregdet.

Valëzimi i forcës 5 me lartësi vale 1,0–2,0 metër në det të hapur.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zonat malore 11/27°C

Zonat e ulëta 15/31°C

Zonat bregdetare 18/30°C

Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë