Lajçak ka biseduar me Mustafën dhe Osmanin brenda dy ditëve

Përfaqësuesi Special i BE-së për Dialogun Beograd-Prishtinë dhe çështje të tjera rajonale të Ballkanit Perëndimor Miroslav Lajčak ka biseduar me Kryetarin e Lidhjes Demokratike të Kosovës Prof. Isa Mustafa dhe Kryetaren e Kuvendit të Kosovës Znj. Vjosa Osmani në lidhje me shumë çështje aktuale siç ka potencuar ai në një postim në rrjetin social twitter.

Ai ka shtuar se me Kryetarin e LDK-së Isa Mustafa kanë biseduar në përgjithësi për situatën politike në Kosovë, luftën kundër përhapjes së COVID-19 dhe poashtu me theks të veçantë dialogun Kosovë-Serbi e që sipas tij kjo mund të qoj drejt normalizimit të marrëdhënieve ndërmjet dy popujve dhe do ti kontribont rrugës drejt integrimeve në BE.

Poashtu, gjatë bisedës edhe me Kryetarën e Kuvendit të Kosovës Znj. Vjosa Osmani, Lajçak tha se në fokus ishte tema e dialogut Kosovë-Serbi dhe rikthimi i dialogut sa më shpejtë në mënyrë që sa më parë të vazhdojë perspektiva evropiane për Kosovën.

@Kabllogrami

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë