Lajm në zhvillim: Ka nisur takimi i krerëve të shtetit me zyrtarët e lartë amerikanë

Ka nisur takimi i krerëve të shtetit të Kosovës me të dërguarit e presidentit amerikan Donald Trump, zyrtarët e Këshillit Kombëtar të Sigurisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Zyrtarët e lartë amerikanë janë pritur në presidencë, në zyrat e presidentit Hashim Thaçi, derisa në takim po merr pjesë edhe kryeministri I Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj me disa nga këshilltarët e tij.

Për temat e bisedimeve me zyrtarët e lartë amerikanë si dhe rrjedhën e bisedimeve do t’ju njoftojmë sapo të marrim informata shtesë për rrjedhën e takimit. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë