Ministri Lekaj i drejtohet komisionerit Hahn: Taksa 100% vazhdon derisa nuk kemi njohje nga Serbia, liberalizim dhe njohje nga BE-ja

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj, ka shtruar pyetjen se “Deri kur kështu, që disa zyrtarë, burokratë të pandreqshëm, të luajnë me ndjenjat dhe durimin e Kosovës dhe të qytetarëve të saj?!”, dhe ka vijuar tutje duke thënë se nuk duhet të ketë kompromis në të drejtën për të pasur sovranitet, integritet, për të lëvizur lirshëm e për të qenë të respektuar për vendimet që i marrin zyrtarët e vendit, njofton Kabllogrami

Ai përmes një postimi në faqen e tij nё rrjetin social Facebook ka shkruar se taksa 100% do të vazhdojë derisa nuk ka njohje nga Serbia, liberalizim dhe njohje të plotë nga BE-ja.

Nё vijim mund tё lexoni postimin e plotё tё Ministrit, Pal Lekaj pa ndёrhyrje tё redaksisё:

“Kosovën e mbytët me hipokrizi!

Është e vërtetë që jemi vendi më properëndimor në Evropë, e ndoshta në botë, por e vërteta tjetër e dhimbshme është se jemi më të margjinalizuarit në këtë pjesë të botës. Deri kur kështu, që disa zyrtarë, burokratë të pandreçshëm, të luajnë me ndjenjat dhe durimin e Kosovës dhe të qytetarëve të saj?!

S’duhet të ketë kompromis në të drejtën tonë për të patur sovranitet, integritet, për të levizur lirshëm e për të qenë të respektuar për vendimet që i marrim.

Taksa 100% të vazhdojë, derisa nuk kemi njohje nga Serbia, liberalizim dhe njohje të plotë nga BE-ja.

Zotëri Komisionar Hahn, me këto lajme do të ishte më mirë të vinit në Kosovën e pavarur, e jo për të bërë trysni”. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë