Orari i Kosovës për Euro 2020

Kosova sot ka mësuar rivalët e saj të grupit për ndeshjet kualifikuese për kampionatin Evropian, Euro 2020, bёn tё ditur Kabllogrami

Siç ju kemi njoftuar nё shkrimet e mёhershme, Përfaqësuesja e Kosovës në Grupin A do ta ketë përballë Anglinë, Republikën e Çekisë, Bullgarinë dhe Malin e Zi.

Ndeshjen e parë Kosova e luan në “Fadil Vokrri” më 25 mars 2019 ndaj Bullgarisë, e në ndeshjen e dytë luan ndaj fqinjit Malit të Zi.

Kurse kualifikueset do t’i mbyllë ndaj Anglisë më 17 nëntor në “Fadil Vokrri”.

Duke pasur parasysh se Kosova është e përfshirë në një grup me 5 ekipe, FFK-ja konfirmon se në dy xhiro Kosova do të pushojë, më saktësisht më 22 mars dhe më 11 tetor.

Orari i plotë i Kosovës është ky:

Kosova – Bullgaria, 25 mars 2019, 20:45

Mali i Zi – Kosova, 7 qershor 2019, 20:45

Bullgaria – Kosova, 10 qershor 2019, 20:45

Kosova – Republika e Çekisë, 7 shtator 2019, 15:00

Anglia – Kosova, 10 shtator 2019, 20:45

Kosova – Mali i Zi, 14 tetor 2019, 20:45

Republika e Çekisë – Kosova, 14 nëntor 2019, 20:45

Kosova – Anglia, 17 nëntor 2019, 18:00.

Kurse orari i kualifikimeve për Grupin A është si më poshtë:

Xhiro 1
22.03.2019 në orën 20:45
Bullgaria – Mali i Zi
Anglia – Çekia

Xhiro 2
25.03.2019 në orën 20:45
Kosova – Bullgaria
Mali i Zi – Anglia

Xhiro 3
07.06.2019 në orën 20:45
Çekia – Bullgaria
Mali i Zi – Kosova

Xhiro 4
10.06.2019 në orën 20:45
Bullgaria – Kosova
Çekia – Mali i Zi

Xhiro 5
07.09.2019 në orën 18:00
Kosova – Çekia
Anglia – Bullgaria

Xhiro 6
10.09.2019 në orën 20:45
Mali i Zi – Çekia
Anglia – Kosova

Xhiro 7
11.10.2019 në orën 20:45
Çekia – Anglia
Mali i Zi – Bullgaria

Xhiro 8
14.10.2019 në orën 20:45
Bullgaria – Anglia
Kosova – Mali i Zi

Xhiro 9
14.11.2019 në orën 20:45
Çekia – Kosova
Anglia – Mali i Zi

Xhiro 10
17.11.2019 në orën 18:00
Bullgaria – Çekia
Kosova – Anglia

Tё gjitha tё drejtat janё tё rezervuara /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë