Moti sot në Shqipëri: Erërat e forta në bregdet do të jenë prezente

Sipas meteorologëve, Ballkani po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore relativisht të paqëndrueshme me temperatura më të freskëta që kanë origjinë nga Veriperëndimi i Evropës, e të cilat këto ditë po japin impakt edhe në Shqipëri.

Moti do të jetë me kthjellime në pjesën e parë të ditës, ndërsa në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu në zonat malore pjesërisht në zonën qendrore.

Era do të jetë me drejtim Veriperëndim (NW) me shpejtësi 8 m/sek në bregdet. Valëzimi i forcës 3 me lartësi vale 0,5–1,0 metër në det të hapur. Temperaturat do të vijojnë me rritje.

Temperaturat minimale dhe maksimale: Zonat malore 13/28°C; Zonat e ulëta 16/32°C; Zonat bregdetare 20/31°C. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë