Reprezentacioni i Kosovës në futboll gati për përballjen me Malin e Zi në Podgoricë

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll tashmë gjendet në Podgoricë dhe është akomoduar në hotel “Hilton Honors”, bën të ditur FFK-ja.

Para udhëtimit Dardanët e kanë mbajtur stërvitjen e fundit në stadiumin “Fadil Vokrri”, ku atmosfera ka qenë shumë e mirë, derisa edhe ekipi malazez ka shprehur konsideratë të theksuar për përfaqësuesën kosovare duke vënë në spikamë sidomos mesfushën dhe sulmin e djemve të Challandes.

“Edhe gjatë udhëtimit gjithçka ka shkuar si duhet, derisa në mesin e futbollistëve vërehet entuziazëm i madh dhe të gjithë po e presin me padurim përballjen e së premtes. Ndërkohë, gjatë ditës së nesërme përzgjedhësi Challandes në orët e mesditës do të ketë takimin e zakonshëm me futbollistët, derisa stërvitjen finale para ndeshjes me Malin e Zi, do ta zhvillojë në stadiumin e qytetit në Podgoricë, në orën 18:00”, thotë FFK-ja në një njoftim për opinionin. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë