Nёnkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj: LDK të këndellet nga gjumi i thellë, po i ngjan VV-së

Nёnkryetari i PDK-së, Enver Hoxhaj i është përgjigjur sulmeve të Isa Mustafës së LDK-së që sot bëri kundër PDK-së, me ç’rast e kishte cilësuar kryetarin e PDK-së provokator sikurse Serbia, transmeton Kabllogrami.

Hoxhaj, përmes një postimi në Facebook tha se asnjëherë nuk është vonë për LDK-në që ta japë kontributin e saj për përmbylljen e shtetndërtimit të Kosovës.

Ai tha se LDK duhet të këndellet nga gjumi i thellë në të cilin ka rënë dhe të fillojë të ketë vendime të prera për çështjet e rëndësisë shtetërore.

“Është momenti i fundit për LDK-në që të këndellet nga gjumi i thellë në të cilin ka rënë dhe të mos i përsërisë gabimet e së kaluarës, duke qenë në bisht të proceseve politike dhe historike”, ka thënë Hoxhaj, duke iu përgjigjur një postimi të kreut të LDK-së, Isa Mustafa, i cili e kishte cilësuar kryetarin e PDK-së provokator sikurse Serbia.

Postimi i plotë i Hoxhajt:

“Asnjëherë nuk është vonë për LDK-në ta japë kontributin e saj për ta përmbyllur shtetndërtimin e Kosovës. Është momenti i fundit për LDK-në që të këndellet nga gjumi i thellë në të cilin ka rënë dhe të mos i përsërisë gabimet e së kaluarës, duke qenë në bisht të proceseve politike dhe historike. Dua të besoj se brenda kësaj partie ka vullnet, dije dhe guxim për të vepruar në interes të vendit duke u bërë bashkë që të merremi me Serbinë dhe jo me njëri-tjetrin. Por duket që problemi është diku tjetër – nuk ka një mendim të prerë dhe të vendosur për asgjë. E mbi të gjitha kjo parti herë synon të thirret në trashëgiminë e saj rugoviane e herë të sillet si ekstreme duke i ngjarë VV-së”, ka shkruar Hoxhaj.

Reagimi i nёnskryetarit të PDK-së, vjen pasi kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes një postimi në Facebook tha akuza të rёnda e tё shumta kundër Kadri Veselit e partisë sё tij. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë