‘Nikli’ mëson rivalin, nëse e kalon fazën e parë në Ligën e Kampionëve

Feronikeli do të përballet me ‘The New Saints’ nga Uellsi nëse kalon raundin parakualifikues për Ligën e Kampionëve.

Shorti i hedhur sot ka caktuar që nëse Feronikeli kalon raundin parakualifikues në fund të qershorit ndaj ‘Lincoln Red Imps’ nga Gjibraltari dhe ‘Tre Penne’ i San Marinos e ‘Santa Coloma’s së Andorrës, në korrik do të përballet me skuadrën uelsiane në kuadër të raundit të parë kualifikues.

Ndeshjet e para zhvillohen më 9/10 korrik dhe ato të kthimit më 16/17 korrik.

Në këtë raund marrin pjesë edhe Shkëndija e Tetovës që do të përballet me ‘Nomme Kaljun’ e Estonisë dhe Partizani i Shqipërisë me Qarabagun e Azerbajxhanit. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë