Përfundon takimi i liderëve të koalicionit, asnjëri nuk flasin për media

Pas më shumë se dy orëve, takimi i liderëve të partive në pushtet ka përfunduar.

Ky takim është mbajtur në objektin e Qeverisë së Kosovës, kurse asnjëri nga liderët e koalicionit nuk ka pranuar të flas para mediave.

Të pranishëm në takim përveç kryeministrit, kanë qenë kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, zëvendëskryeministrat, Enver Hoxhaj, Fatmir Limaj dhe Behgjet Pacolli.

Ata nuk i janë përgjigjur interesimit të gazetarëve, që kanë qëndruar përgjatë gjithë kohës jashtë rrethojave të ndërtesës së Qeverisë së Kosovës.

Jozyrtarisht është raportuar se temë kryesore e takimit ka qenë taksa e vendosur ndaj Serbisë dhe Bosnjës, e cila ditëve të fundit ka shkaktuar dallime ndërmjet partnerëve të koalicionit qeverisës. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë