Prishtina me fitore të madhe në FIBA Europe Cup

Në kuadër të raundit të dytë të FIBA Europe Cup në basketboll, KB Prishtina e mposhti ekipin hungarez Szolnoki Olaj me rezultat prj 81:76, që ishte fitorja e parë e Prishtinës në këtë fazë, pas dy xhirove të zhvilluara, bën të ditur Kabllogrami

Më meritorët për këtë fitore të Prishtinës ishin Khalid Boukichou e Dardan Berisha, me 18 respektivisht 17 pikë të shënuara. Kjo ndeshje i ka takuar xhiros së dytë të Grupit I në FIBA Europe Cup.

Çereku i parë përfundoi i barabartë dhe pa fitues 18:18, ndërkaq në çerekun e dytë Prishtina ishte më e mirë për një pikë dhe e fitoi atë 22:21.

Pjesëloja e parë përfundoi në të mirë të Prishtinës, me rezultat 40:39.

Në çerekun e tretë hungarezët ishin më të mirë dhe e fituan atë me rezultat 19:21.

Çereku i fundit, që ishte edhe më vendimtari, ishte i tëri i KB Prishtinës që bën që skuadra kosovare të arkëton dy pikë dhe të jetë në vendin e paraë të grupit deri.

Këtë çerek KB Prishtina e fitoi me rezultat 22:16, kurse ndeshja përfundoi me rezultat të përgjithshëm 81:76. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë