Reagon Albini: Deklaratat e Thaçit në seancën gjyqësore shpifje në panik

Lideri i Lëvizje Vetëvendosje, Albin Kurti, ka reaguar pas akuzave të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, se prapa organizatës “Syri i Popullit”, qëndron Albin Kurti, Glauk Konjufca dhe Sabri Ramabaja.

Albini, përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ka thënë se “Presidenti Thaçi është në panik. Shqetësimi i tij iracional nuk ka të bëjë me shtetin tonë të pavarur por me pazarin e tij me Serbinë”.

“Viti 2019 do të jetë viti i ndryshimeve për Kosovën. Sepse nuk shkëmbehet Kosova me Serbinë. Sepse nuk zëvendësohet Gjermania me Rusinë”, ka shkruar Kurti.

Ai tutje ka thёnё se “nuk merret me shpifjet e presidentit qё po ikën më shpejt se ç’është menduar”.

Nё vijim mund ta lexoni tё plotё postimin Albin Kurtit:

“Më 31 mars 2018, mua dhe Glaukun na akuzonte për lidhje me Rusinë dhe Iranin. Më 9 korrik, vetë presidenti Thaçi shkoi e takoi Medvedevin, kurse më 12 nëntor 2018 u takua me Putinin. Tash shpif për lidhje tjera të paqena.

Qëndrimet dhe veprimet tona janë publike, të drejta dhe të qarta. Me shpifjet e këtij presidenti që po ikën më shpejt se ç’është menduar nuk merrem. Viti 2019 do të jetë viti i ndryshimeve për Kosovën. Sepse nuk shkëmbehet Kosova me Serbinë. Sepse nuk zëvendësohet Gjermania me Rusinë.

I ftoj qytetarët e Republikës së Kosovës dhe aktivistët e Lëvizjes VETËVENDOSJE! ta ruajnë qetësinë. Presidenti Thaçi është në panik. Shqetësimi i tij iracional nuk ka të bëjë me shtetin tonë të pavarur por me pazarin e tij me Serbinë. Ai po dështon. Ai po shkon”, ka thёnё Albini nё fund tё postimit tё tij në Facebook. /©Kabllogrami/

                                       

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë