Reali mposht Ajaxin në Johan Cruyff Arena

Real Madridi ka shënuar fitore të rëndësishme krejt në fund të takimit, si mysafir i Ajaxit për të bërë kështu një hap të madh drejt kalimit në çerekfinale të Ligës së Kampionëve, raporton Kabllogrami.

Msafirët nga Madridi fituan 1 me 2 me të tre golat e shënuar në 30 minutat e fundit të ndeshjes.

Karim Benzema i dha epërsinë madrilenëve në minutën e 60-të, para se Hakim Ziyech të barazonte gjithçka 15 minuta më pas. Marco Asensio shënoi në fund të ndeshjes në minutën e 87-të për 1 me 2 dhe fitoren e rëndësishme të kampionit aktual evropian.

Ndeshja e kthimit në Bernabeu zhvillohet më 5 mars, ku pritet që Reali pa vështirësi të kalojë në ¼ e finales së ligës së Kampionëve të Evropës. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë