Samsungu patenton telefonin me tri ekrane

Se zbulimet në fushën teknologjike nuk kanë të ndalur, dhe se ҫdo ide e vënë në letër nga ekspertët me imagjinatë të dizajnit teknologjik, po bëhen realitet pa humbur shumë kohë, e dëshmon edhe zhvillimi i fundit kur kompania Samsung ka patentuar dizajnin unik për telefona celularë me tri ekrane, bën të ditur Kabllogrami.

Epoka e modeleve inovative të telefonave po zhvillohet përditë, dhe modeli më ambicioz që është komercialisht në dispozicion është dizajni i telefonit të mençur të palosshëm, I quajtur ndryshe telefon fleksibil. Megjithatë, prodhuesit janë akoma duke eksperimentuar me llojet e tjera të modeleve, raporton LetsGoDigital, përcjell koha.net.

Kështu, gjiganti i teknologjisë së Koresë së Jugut, Samsung, e ka marrë miratimin për një patentë të re për dizajnin e telefonave me tre ekrane, të cilët janë vendosur mbi njëri-tjetrin. Kërkesa për patentë u paraqit nga kompania në gusht të vitit të kaluar dhe u miratua në mars të këtij viti.

Mbetet të shihet se sa i suksesshëm do të dal edhe ky inovacion në produktin final, por pritjet megjithatë mbeten të mëdha. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë