Shfletimi i Kategorisë

Kuriozitetet

Eklips total diellor në Amerikën jugore

Banorët e Amerikës së Jugut, sidomos ata në Kili dhe Argjentinë, dje kanë pasur mundësinë ta shijojnë fenomenin spektakolar qiellor - eklipsin total solar ose errësimin e diellit. Vëzhguesit e qiellit në pjesët e Kilit dhe Argjentinës…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë