Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së në Londër kërkon që kufijtë mos të preken

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, po qëndron në Londër në vizitë zyrtare ku ka zhvilluar takime me zyrtarët përgjegjës për Ballkanin Perëndimor dhe ata për Kosovën në Ministrinë e Jashtme.

Hoti thotë të ketë biseduar për zhvillimet politike në Kosove dhe rajon duke prezantuar qëndrimin e LDK-së se “Kosova do të mbajë orientimin pro evropian dhe se Dialogu duhet të zhvillohet vetëm si dialog në mes të dy shteteve të pavarura”.

“Ndërkaq marrëveshja eventuale me Serbinë duhet të respektojë integritetin territorial dhe karakterin unitar të shtetit të Kosovës. Sa më parë që ndodh njohja e shtetit të Kosovës nga Serbia, është më mirë për këtë pjesë të Evropës dhe botës”, ka thënë Hoti. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë