Shfletimi i Kategorisë

Kronika

Vazhdojnë protestat gjithandej në Francë

Dhjetëra vetë janë arrestuar, ndërsa zyrtarët kanë thënë se do të reagojnë ndaj dhunës që ka shoqëruar këto demonstrime që nga nëntori. Marshimet e jelekëverdhëve nisën qetësisht nën një prani të madhe të forcave të rendit, me 80 mijë…

Nё Gjenevё festё e madhe pёr 28 Nёntorin

Nga: Avni Azizi Në qytetin e Gjenevës së Zvicrës, aty ku valëviten flamujt e kombeve të cilët simbolizojnë demokracinë dhe gërshetimin e kulturave botërore, aty ku janё numër i madh i bashkëvendësve tanë, mërgimtarë, studentë, punëtorë,…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë