Sulm tjetër brenda 24 orëve në SHBA, tani nëntë të vrarë në Dayton

Nëntë persona janë vrarë dhe së paku 16 të tjerë janë lënduar në një sulm masiv sot /të dielën/ në Dayton të Ohios, SHBA, ka konfirmuar policia.

Sipas policisë, edhe i dyshuari për këtë sulm ka vdekur.

Ky incident erdhi pak orë pas sulmit masiv në El Paso, Teksas, që la 20 persona të vdekur e ku u plagosën edhe më shumë se 20 të tjerë.

Autoritetet nuk kanë dhënë detaje për sulmin, veçse ai ka ndodhur në distriktin e Oregonit, një lagje e njohur për klubet e natës, galeritë e artit e dyqane.

Vetëm pak ditë më parë një ngjarje e tillë e tmerrshme ndodhi në një festival në Kaliforni. Këto ngjarje po e mbajnë SHBA-në dhe qytetarët e saj në shqetësime dhe pasiguri të lartë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë