Tërmet i fortë: Turistë kujdes në jugun e Shqipërisë

Një tërmet i fortë është ndier në jug- lindje të Shqipërisë. Lëkundjet u ndjenë të forta në Korçë dhe arrijnë një shkallë prej 4.4 ballësh të shkallës Rihter, çka konsiderohet një tërmet mjaft i fortë.

Lëkundjet nisën disa minuta më parë, në orën  14: 21. Kjo është e disata herë që Korça goditet nga tërmete të këtij niveli, të cilat më tutje janë pasuar me qindra lëkundje të tjera pas tërmeteve të shkallës së lartë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë