Thaçi e shpërndan foton e Remit në Hagë, komentuesit: Ti e çove atje

Presidenti Hashim Thaçi ka shpërndarë në Facebook një foto të ish-komandantit të UÇK’së Rrustem Mustafa-Remi. Fotoja ku Remi shihet duke përshëndetur me dorë është bërë në Hagë, atje ku ai sot u intervistua nga Prokurori Special. Kjo ka bërë që komentuesit ta akuzojnë Thaçin.

‘Foto e ditës’ është mbishkrimi i presidentit Thaçi në një fotografi të Remit nga Haga.

Rrustem Mustafa, i njohur si Remi, është edhe zyrtarisht personi i parë që u intervistua nga Gjykata Speciale.

Kjo ka bërë që komentuesit t’ia kujtojnë Thaçit se ishte ai që përkrahu tribunalin dhe i detyroi deputetët me zor ta votojnë Gjykatën Speciale.

‘Pak po të doket që e çove atje e tash edhe reklamë po i bën’, shkruan ndër të tjera një nga qytetarët komentues. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë