Vetëvendosje mbledhinë e fundvitit ia dedikon mërgatës

Lëvizja Vetëvendosje ka mbledhur mbrëmë anëtarësinë, simpatizantë e veçmas mërgimtarë të shumtë në numër, në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë për të shënuar festën e fundvitit me moton ‘Festa e fundvitit – Mërgata në Lëvizje’, bën të ditur Kabllogrami.

Këtë vit kjo festë i është dedikuar mërgatës të cilët kishin ardhur në numër të madh në këtë mbledhi pasi që gjenden në Kosovë për të pritur festat e fundvitit me familjarët e tyre.

“Bashkatdhetarët tanë janë shtylla kryesore që mban gjallë shoqërinë ekonomikisht por edhe ruan atdhedashurinë e mbron identitetin kombëtar”, thuhet në njoftimin e LVV në facebook lidhur me këtë ngjarje. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë