Man City humb përsëri, Liverpool fiton, Shaqiri shënon

Liverpool ka regjistruar një tjetër paraqitje fantastike në Premierligë, duke e mundur 4:0 Newcastle United në ‘Anfield Road’ dhe i vetëm në krye e pret vitin e ri, duke shfrytëzuar në anën tjetër humbjen e Manchester Cityt në udhëtim te Leicester City dhe shkëputet kështu në krye të tabelës për gjashtë pikë, por tash ndjekës të parë e ka Totenhamin që sot fitoi, bën të ditur Kabllogrami.

Skuadra e Jurgen Klopp ka treguar edhe një herë se jo rastësisht janë lider në Premierligë, duke e mundur 4:0 në shtëpi Newcastle United, në ndeshjen e javës së 19-të.

Dejan Lovren, Mohamed Salah, Xherdan Shaqiri dhe Fabinho ishin golashënues në fitoren e 16-të të Liverpoolit këtë sezon.

Fitorja e Liverpool ka marrë edhe më shumë kuptim për tifozët e ‘The Reds’, pas humbjes 2:1 të Manchester Cityt në udhëtim te Leicester City.

Kampionët aktual të Premierligës kanë pësuar edhe humbjen e tretë këtë sezon në Premierligë, të dytën në tri ndeshjet e fundit.

Albrighton dhe Pereira shënuan për fitoren e Leicester në përballjen ndaj Man Cityt.

Golin e vetëm për skuadrën e Manchester Cityt e ka shënuar Bernard Silva.

Në anën tjetër Man.Utd. ka shënuar fitoren e dytë me rradhë me rezultat 3:1 dhe duket që pas shkarkimit të Maurinjos, me trajnerin e ri punët po u shkojnë mirë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë