Vjosa Osmani: Të gjithë i dinë mospajtimet e mia me Presidentin Thaçi

Ajo ka deklaruar se nuk ka raporte të mira me presidenint Thaçi dhe këtë e dinë të gjithë shumë mirë ndërkohë me kryemnistrin në detyrë ajo ka thënë se raportet i ka shumë të mira.

Poashtu, Osmani ka deklaruar se me Kurtin ka raporte shumë të mira, duke theksuar se mbajnë takime çdo javë për bashkëpunim Kuvendi- Qeveri.

“Unë besoj shumë që bashkpunimi ndërinstitucional është më rendësi. Si Kryetare e Kuvendit kam shprehur gatishmëri për të bashkëpunuar si më Presidentin si më Kryeministrin. Në e kemi një praktik javore që takomi më Kryeministrin çdo javë. Unë do të vazhdoj të takohem më Kryeministrin e vendit. Kemi bashkëpunim të mirë. Lidhur më Presidentin s’ka pasur ndonjë kërkesë për tu takuar më të ndonjëherë. Ju e dini që kur Presidenti i vendit ka ftuar në takim ka ftuar krerët e partive por jo edhe mua si Kryetare të Kuvendit. Edhe zogjtë e malit e dinë raportin tim më Presidentin”

@Kabllogrami

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë