Aksident në rrugën Prishtinë-Ferizaj, humb jetën një qytetare

Sot gjatë mbrëmjes ka vdekur një person i gjinisë femër, e moshës 37-vjeçare pasi u godit me veturë. Ky aksident i rëndë ka ndodhur në rrugën Prishtinë – Ferizaj, ku  si pasojë një femër 37 vjeçare ka humbur jetën. Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Rreth orës 17:30 kemi pranuar informatën për një aksident trafiku në rrugën Prishtinë – Ferizaj, saktësisht në fshatin Llugaxhi të Lipjanit. Në aksident kanë qenë të përfshirë një automjet dhe një këmbësore. Si pasojë e aksidentit këmbësorja Sh.H. (femër 37 vjeç) ka humbur jetën”, ka thënë Ahmeti.

Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në vendngjarje. Ngasësi i automjetit është shoqëruar në stacion policor.

Me këtë rast po merren njësitet përkatëse. Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë