Shfletimi i Kategorisë

Ngjarje

Tërmet i fortë: Turistë kujdes në jugun e Shqipërisë

Një tërmet i fortë është ndier në jug- lindje të Shqipërisë. Lëkundjet u ndjenë të forta në Korçë dhe arrijnë një shkallë prej 4.4 ballësh të shkallës Rihter, çka konsiderohet një tërmet mjaft i fortë. Lëkundjet nisën disa minuta më…

Eklips total diellor në Amerikën jugore

Banorët e Amerikës së Jugut, sidomos ata në Kili dhe Argjentinë, dje kanë pasur mundësinë ta shijojnë fenomenin spektakolar qiellor - eklipsin total solar ose errësimin e diellit. Vëzhguesit e qiellit në pjesët e Kilit dhe Argjentinës…

Nis fushata sensibilizuese për ndihmë juridike falas

Agjencia për Ndihmë Juridike Falas dhe Programi i Kombeve të Bashkuara për Zhvillim (UNDP), filluan sot fushatën informuese "E drejta e qytetarëve për qasje në drejtësi dhe ndihmë juridike falas" e cila do të zhvillohet në tri Komuna të…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë