Shfletimi i Kategorisë

Analiza

BE është një aleancë, dhe jo një bashkim vlerash

BE ka ende një rrugë të gjatë për t’u bërë një superfuqi ushtarake, dhe ndoshta mund të mos bëhet kurrë një e tillë. Por ajo është tashmë një lojtare globale në tregtinë botërore, dhe rregullimin e biznesit. Dhe kjo është diçka e…

Me shkas: Apotheoza e tarifës dhe kufirit

Kryeministri Haradinaj e impozoi taksën me vonesë por me shumë të drejtë, kjo pati jehonë, efekt dhe e ngriti rejtingun e tij bashkë me kembëngulsinë e tij per mosprekje të kufijve. Mirëpo në diplomaci vazhdimisht duhet fleksibilitet.…

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë