Shfletimi i Kategorisë

Opinione

Die Welt: “Garë e re armatimi në Ballkan”

"Në Evropën Juglindore blihen armë si kurrë më parë. Tensionet midis etnive të armiqësuara po rriten", shkruan Die Welt. "Në të gjitha Rusia ndërhyn me çdo mjet, duke e shtuar potencialin e konfliktit para dyerve të BE." Garë e re e…

Ironizon Albin Kurti: Kur Zana telefonon Glaukun

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti përmes një statusi në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook ka ironizuar me Prokurorinë e Shtetit, lidhur me Kallëzimin Penal të bërë nga Kurti e Konjufca kundër Presidentit dhe…

Poezia dhe Jakup Krasniqi: Dhembje e Krenari

Ish kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës dhe ish zëdhënës dhe anëtar i SHP të UҪK-së, Jakup Krasniqi përmes një Deklarate të bërë publike në faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook, ka njoftuar opinionin se ka marrë ftesë nga…