Edhe sot mot i përzier, me vranësira e diell

Sipas parashikimeve të meteorologëve, ditët e fundit të muajit korrik fillojnë me mot të freskët dhe reshje lokale shiu. Derisa meteorologët parashikojnë që nga e mërkura sërish të jetë mot I nxehtë dhe kryesisht me diell.

Moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe intervale me diell. Në mëngjes në vise të ulëta mundësi për mjegull/mjegullinë.

Pasdite vende-vende mundësi për reshje të dobëta shiu. Erë e lehtë dhe mesatare nga veriperëndimi 2-9m/s. Indeksi UV: 7. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë