‘Gjykata Speciale është themeluar me ndihmën e Thaçit’

Zafir Berisha, ish- komandant i UÇK-së dhe shef i shtabit të Zonës Operative të Pashtrikut, i cili njëherësh është edhe deputet nga radhët e Nismës, ka thënë për ‘Zërin’ që pavarësisht se kanë filluar indikacionet e para të fillimit të punës së Gjykatës Speciale, përsëri, sipas tij, kjo e fundit është e padrejtë dhe e njëanshme, transmeton Kabllogrami

“Edhe në mandatin e kaluar si deputet, por edhe sot them se Gjykata Speciale është e njëanshme dhe ka tendencë që të barazohet lufta dhe gjenocidi serb me luftën çlirimtare që ka bërë UÇK-ja dhe shqiptarët e Kosovës. Ftesa që i është bërë komandant ‘Remit’ nga kjo gjykatë e që nuk dihet nëse do të jetë në cilësinë e të akuzuarit ose dëshmitarit është fillimi i misionit të Gjykatës, për të cilën është themeluar ajo me ndihmën e Hashim Thaçit”, ka theksuar Berisha.

Mirëpo pavarësisht kësaj Berisha ka thënë pёr ‘Zёrin’ se askush nuk do të mundë ta njollosë luftën e UÇK-së. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë