Joe Biden e bën publike ‘pa hir’ kandidaturën për zgjedhjet presidenciale

Joe Biden, pa dashje e ka shpallur kandidaturën e tij për zgjedhjet e vitit 2020 në Shtetet e Bashkuara, përpara se ta korrigjonte veten.

Ish-zëvendëspresidenti bëri një gabim gjatë një fjalimi përballë 1,000 demokratëve në shtetin e tij, Delaware.

Ai tha se platforma e tij është më progresive se e kujtdo që po garon për president, para se ta përmirësojë veten, duke thënë ‘e kujtdo që do të garonte për president’.

Më pas, publiku u ngrit në këmbë dhe brohoriti, por Biden tha se nuk kishte menduar ta thoshte atë.

76- vjeçari tha se është koha për konsensus politik për të lëvizur përpara në çështje të mëdha.

Biden, i cili ishte zëvendës i Barak Obamës nga viti 2009 deri më 2017, shtoi se zgjedhjet e vitit 2020 do të jenë më të rëndësishmet në shekullin e fundit. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë