Kancelari i Austrisё: Britanikët janё tё mirёpritur të kthehen në BE

Kancelari austriak Sebastian Kurz gjatё njё interviste televizive tha se, duke pasur parasysh spekulimet për mbajtjen e një referendumi të ri në Britani të Madhe, britanikët janë të mirëpritur nëse duan të qëndrojnë në BE, raporton Kabllogrami

Kёshtu tha Kancelari austriak tha në një intervistë pёr televizionin “Oe24” duke konkluduar se kjo do të ishte një fitim i madh edhe pёr vet BE-nё.

Ai mё tej shtoi se, dera ёshtё e hapur për britanikët pas referendumit, dhe se do tё parandaloheshin çёshtjet dhe problemet e dyanshme rreth Brexitit “të vështirë”. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë