Emërohet drejtori i ri i Arsimit në Komunën e Prishitnës

Shpresa Shala, drejtoreshë e deritashme në SHFMU “Xhemajl Mustafa” në Prishtinë është emëruar në krye të drejtorisë së Arsimit në Komunën e Prishtinës, bën të ditur Kabllogrami.

Lajmin e ka bërë të ditur vet kryetari i kryeqytetit, Shpend Ahmeti, përmes një postimi në rrjetin social Facebook.

Ai ka njoftuar se Shala deri sot ishte drejtoreshë e shkollës “Xhemail Mustafa” në Prishtinë, ndërsa “në punën e saj ka arritur suksese të jashtëzakonshme, si në zbatimin e kurrikulës ashtu edhe në vendosjen e rregullit në shkollë, si dhe bashkëpunimin me Këshillin e Prindërve”.

“Edhe më me rëndësi, shkolla ka treguar rezultate në suksesin e nxënësve. I urojmë suksese në punën e mëtutjeshme në menaxhimin e arsimit në komunën tonë”, ka shkruar Ahmeti.

Përndryshe, sot në ambientet e SHFMU “Xhemajl Mustafa” në kryeqytet është organizuar një ceremoni përcjellëse për tashmë ish-drejtoreshën e kësaj shkolle, derisa nga kolektivi dhe nxënësit ajo u falenderua për punën e saj, duke i dëshiruar suksese të mëtejme në pozitën e re.

Shala zë vendin e Jonuz Salihajt që u shkarkua javën e shkuar me kërkesën e partisë së tij AAK-së, që kishte shprehur pakënaqësi me punën e tij, duke i kërkuar kryetarit të Komunës që ta largojë nga kjo pozitë. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë