Kreu i LDK-së: Në asnjë variant s’bëhemi pjesë e Qeverisë dhe Ekipit dialogues

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një postimi nëë faqen e tij zyrtare në rrjetin social Facebook, ka thënë se partia e tij në asnjë variant dhe me asnjë kusht s’do të bëhet pjesë e qeverisë Haradinaj, si dhe s’do të bëhet as pjesë e Ekipit negociator, bën të ditur Kabllogrami.

Në vijim mund ta lexoni të plotë postimin e kreut të LDK-së, Isa Mustafa:

“LDK në asnjë variant dhe me asnjë kusht nuk bëhet pjesë e kësaj Qeverie. Nuk bëhet pjesë e këtij ekipi negocues! Kjo Qeveri duhet të rrëzohet një ditë e më parë. LDK është partia më e madhe në Kosovë. LDK është në opozitë. Është unike dhe nuk i ka dy zëra. Nga opozita LDK e përkrah dialogun me kriteret e definuara në Këshillin e Përgjithshëm të LDK-së. Po e përsëris dhe ripërsëris një qëndrim të LDK-së që të gjithë e dinë por po mundohen ta manipulojnë për ta dëmtuar LDK-në”, ka shkruar ai në Facebook. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë