Kryesia e Kuvendit thirr seancё të mërkurën për ‘dialogun me Serbinë’: A do hidhёrohet PSD-ja qё si kusht kishte vёnё ditёn e hёnё!

Pasi Qeveria e Kosovës aprovoi pak pёrpara projektligjin për dialogun me Serbinë, Kryesia e Kuvendit ka marrë vendim që të mërkurën të mbahet seancë e jashtëzakonshme në Kuvend për këtë tё diskutuar rreth dialogut Kosovë-Serbi, pёrcjell Kabllogrami

Kryesia e Kuvendit ka marrë vendim që të mërkurën me fillim prej orës 10:00 do të mbahet seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit për dialogun me Serbinë. Këtë e konfirmoi pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu.

Partitё opozitare para tre ditësh Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kishin mbledhur nënshkrimet e nevojshme për një seancë të jashtëzakonshme. Këto dy parti opozitare kanë thirrur këtë seancë për të diskutuar për draft marrëveshjen e propozuar nga Qeveria e Kosovës për dialogun me Serbinë. /©Kabllogrami/

 

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë