Marin Mema e bёn Arbёresh De Biasin!? /Video/

Marin Mema e bёn Arbёresh De Biasin!? /Video/

Ish-trajneri i kombëtares shqiptare të futbollit, Gianni De Biasi, ishte i ftuar në emisionin “Soiree”, në Top Channel, derisa gazetari Marin Mema i bёn me dije njё tё gjetur interesante, njofton Kabllogrami

Gjatë një bisede me gazetarin Marin Mema, teksa flitej për patriotizmin dhe atdhedashurinë në Ditën e Pavarësisë, ky i fundit zbuloi një detaj mjaft interesant nga jeta e De Biasit.

Marin Mema tregoi për publikun se rreth 44 kilometra larg Peskarës, në Italinë qendrore, ka gjetur arbëreshë me mbiemrin De Biasi. Këtë fakt, ish-trajneri nuk e ka mohuar, por e ka lënë çështje të hapur, pasi nuk ka informacion. /©kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë