Moti nesër e pasnesër në Kosovë: Shi e borë, me grafikën për qytetet kryesore

Nesër dhe pasnesër do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe me reshje të kohëpaskohshme shiu dhe bore, bën të ditur Instituti Hidro-Meteorologjik i Kosovës, përcjell Kabllogrami.

Reshjet do të jenë më të theksuara në Dukagjin, por edhe në jug dhe jugperëndim të vendit do të ketë reshje.

Temperaturat minimale gjatë këtyre dy ditëve të parashikimit sipas IHMK-së do të lëvizin ndërmjet -3 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë herë-herë me vrull, ku shpejtësia maksimale nëpër disa zona mund të arrijë deri 17m/s. /©Kabllogrami/

Image

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë