Moti nesër në Kosovë, ditë e martë

Të martën, në Kosovë moti pritet të zbutet, me ç’rast temperaturat do të rriten dukshëm, derisa maksimalja do të shkojnë deri në 7 gradë Celsius, njofton Instituti Hidro-Meteorologjik i Kosovës /IHMK/, transmeton Kabllogrami.

Sipas Institutit Hidro-Meteorologjik të Kosovës, reshje të dendura nuk parashikohen pasi vendi mbetet me masa bllokuese anticiklonike deri ditën e premte.

Temperaturat minimale do të lëvizin mes -4 deri -2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet mes 5 dhe 7 gradë Celsius. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë