Vashat e Kosovës në futboll, fitojnë ndaj Bullgarisë

Përfaqësuesja e Kosovës në konkurrencën e femrave ka filluar të ndjekë shembullin e djemve të përfaqësueses kosovare, duke shënuar fitore në miqësoren e parë ndaj Bullgarisë, me rezultat 2:1, bën të ditur Kabllogrami.

Për përfaqësuesen kosovare, golat i shënuan Besjana Reçica dhe Qëndresa Bajra, teksa Yoanna Georgieva shënoi golin e vetëm për kombëtaren bullgare.

Ndeshja u zhvillua në kryeqytetin e Bullgarisë, në Sofje. Miqësorja e dytë ndërmjet dy kombëtareve do të zhvillohet pas 3 dite, më 28 shkurt. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë