Moti sot në Kosovë

Sipas parashikimeve të IHMKS, Fusha anticiklonike që po shtrihen mbi Evropën perëndimore dhe qendrore, do të zgjerohen edhe mbi rajonin tonë që po sjellin mot më stabil dhe kryesisht me diell, transmeton Kabllogrami.

Moti sot në Kosovë pritet të jetë i nxehtë, pjesërisht i vranët, por me intervale më të gjata me diell.

Temperaturat minimale do të shënojnë nga 13 deri në 16 gradë celsius, ndërsa maksimalet do të shënojnë nga 28 deri në 31 gradë celsius. /©Kabllogrami/

Lexo edhe

Ky website përdor cookies për të përmirësuar përvojën tuaj. Ne do të supozojmë se jeni në rregull me këtë, por mund të zgjedhni nëse dëshironi. Pranoj Lexo më shumë